Dlaczego My

HTML Template

Dlaczego biuro rachunkowe?

Szukając biura rachunkowego dla swojej firmy przejrzeli Państwo wiele ofert oraz  stron internetowych i zastanawiają się często, na które biuro się zdecydować. Spróbujemy przybliżyć, jakie korzyści przyniesie Państwu współpraca z nami. Często przed wyborem biura pojawia się dylemat, czy może nie lepiej zatrudnić księgową w firmie? Rozwiązanie takie ma czasami zalety, zwłaszcza gdy specyfika firmy wymusza otrzymywanie i reagowanie na informacje z księgowości na bieżąco. Jednak w większości przypadków korzystniejszym rozwiązaniem jest wybór biura rachunkowego. Przemawiają za tym względy nie tylko natury merytorycznej, gdy kilka osób będących księgowymi zna przepisy znacznie lepiej niż pojedyncza osoba, która nie zawsze ma czas i dostęp do wiedzy fachowej oraz szkoleń specjalistycznych. Często też biuro, które prowadzi księgowość wielu firm potrafi sprawniej rozwiązać zawiłości podatkowe, ponieważ często z tymi samymi problemami spotyka się w kilku przedsiębiorstwach. Za wyborem biura przemawiają też względy czysto ekonomiczne,  utrzymanie księgowej na etacie wiąże się z koniecznością stworzenia stanowiska pracy, zakupu komputera oraz specjalistycznego oprogramowania do prowadzenia księgowości, które dodatkowo wymaga systematycznej aktualizacji. Jest to często pomijany aspekt przy zatrudnianiu własnej księgowej, a może stanowić spory wydatek w budżecie firmy. Oczywiście dochodzi do tego comiesięczne wynagrodzenie, które przy zatrudnianiu osoby kompetentnej (a taką osobę na pewno chcą Państwo mieć u siebie na stanowisku księgowej) sięga zazwyczaj kilku tysięcy złotych, nie licząc podatku i ZUS.  Jeśli zdecydują się Państwo na własny dział księgowości proponujemy usługę opartą na nadzorze nad księgami prowadzoną przez kompetentnych księgowych i biegłych rewidentów. W przypadku, gdy chcą Państwo przekazać prowadzenie księgowości na zewnątrz postaramy się odpowiedzieć na pytanie:

dlaczego Audyt2Biznes?

Wiedza i kompetencje. Te dwa słowa najlepiej opisują nasze biuro. Czy zgodzą się Państwo z nami, że wybierając firmę do współpracy chcemy być obsługiwani przez ludzi znających się na swojej pracy?

Wszystkie osoby odpowiedzialne za Państwa firmę w naszym biurze posiadają kierunkowe wykształcenie i doświadczenie w księgowości, oraz uprawnienia Ministerstwa Finansów do usługowego prowadzenia Ksiąg Rachunkowych. Uważamy, że wiedza merytoryczna poparta wieloletnim praktycznym doświadczeniem jest naszym największym atutem, ale nie jedynym. Kolejnym  jest stabilność kadry, która Państwa obsługuje, każdy przedsiębiorca wie, kto jest odpowiedzialny za jego dokumenty i do kogo może się zwrócić z pytaniami.

Zatrudniamy na stałe dwóch biegłych rewidentów Anetę Gawron-Gawrońską oraz Adama Marona, posiadających ekspercką wiedzę podatkową, księgową i finansową.

Rzetelność i bezpieczeństwo. Każde Biuro Rachunkowe prowadzące usługi księgowe musi posiadać obowiązkowe ubezpieczenie minimum 10 000 EUR. W naszym przypadku polisa opiewa na kwotę 400 000 EUR dla czynności rewizji finansowej oraz 200 000 PLN dla pozostałych usług. Oprócz uprawnień do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych nasza firma posiada wpis na listę podmiotów uprawnionych do badania sprawozdań finansowych, co gwarantuje wysoką rzetelność naszej pracy a Państwu daje poczucie bezpieczeństwa. Na życzenie  reprezentujemy naszych klientów w urzędach oraz przy kontrolach skarbowych, ZUS i innych.

Konkurencyjna cena. Staramy się, aby nasze usługi były konkurencyjne cenowo w stosunku do innych biur o równie wysokim standardzie usług. Proponujemy ceny adekwatne do nakładu pracy i poziomu obsługi. Nasze umowy są jasne i czytelne, nie stosujemy ukrytych zapisów ani "gwiazdek", w których często ukryte są dodatkowe koszty. Naszym zdaniem praktyki te są nieetyczne, wierzymy że usługi rachunkowe powinny być oparte na wzajemnym zaufaniu i poczuciu odpowiedzialności.

Kompleksowość usług. Naszym celem jest zapewnienie Państwu maksymalnych korzyści wynikających ze współpracy z nami. Dlatego oferujemy nie tylko prowadzenie ksiąg rachunkowych, usługi kadrowo-płacowe, rozliczenia z ZUS, PFRON, ale również raportowanie oraz elektroniczną wymianę dokumentów. W przypadku konieczności konsultacji prawnej współpracujemy z kancelarią specjalizującą się w prawie gospodarczym oraz prawie spółek handlowych.

Oszczędność czasu. Na życzenie klientów odbieramy dokumenty, stawiając na nowoczesne formy komunikacji. Staramy się, aby e-mail był naszą główną formą komunikacji, służył nie tylko do przekazywania informacji, ale również przekazywania danych w postaci elektronicznej, przypominania terminów itp.

Jeśli powyższe argumenty przekonały Państwa do nas, zapraszamy do kontaktu z nami, lub wypełnienia krótkiego formularza z informacjami o Państwa firmie, a my skontaktujemy się w celu przedstawienia spersonalizowanej oferty.